18 Kasım 2010 Perşembe

Doğumgünü Mağduru Çiftler

İlişkiler, özellikle kadın erkek ilişkileri hakkında ahkam kesmekten nefret eder ve olabildiğince kaçınırım. Çünkü ben daha lafa başlamadan kafamın sağ tarafındaki saçları beyazlamış buruşuk niyan sigaradan borazanlaşmış sesiyle "daha ne gördün de ne anlatcan tiskiyt!" diye lafımı kesiverir.

Ama dikkatimi çeken bir şey var ki nedense yeni çıkmaya başlayan çiftlerin birisinin bir arkadaşı bir bok yiyerek mutlaka yakın bir tarihte doğmuş olur ve doğumgünü çocuunun akadaşı olan taraf çiçeği burnunda sevgiliyi doğumgünü partisine davet edip etmeme ikilemi içerisinde debelenir. Bu taraf bu ikilemin içinden çıkamayıp sevgiliye konuyu şöyle bir çıtlattığındaysa bu kez davet edilen sevgili zaten yeni tanımaya başladığı sevgilisinin yanında gerim gerim gerilip triplere girerken bir de onun yeni tanışacağı arkadaşları arasında ne terler dökebileceğini düşünerek o soruya cevap vermeden tabanlarını kıçına vura vura kaçmak ister ama mümkün olmadığından usturuplu ve durumu açıklayıcı edebi bir cümle kurarak davet eden sevgilinin içinden hokkalı bir oh çekmesine vesile olur ve çifti mutlu sona ulaştırır.

Çünkü şu acı gerçek herkes gibi o çift tarafından da bilinir ki o partide herkesin gözü yabancıya çevrilecek ve "adını söyleyince bakıyor mu" deneyi yaparmışçasına sürekli adıyla başlayan cevap vermek istemediği sorulara maruz bırakılacak ve o gün adından nefret edecek. Daha da kötüsü olabilir ki bu yabancı, sevgilisi arkadaşlarıyla tanıdık muhabbetine dalmışken bir köşede cips yiyerek birinin daha çalan şarkının ne kadar bayık olduğunu farketmesini dilemek zorunda kalabilir.

Yani iki ucu boklu değnek olduğunda bu durum bana hep komik gelmiştir. Ne zaman sevgilisini süsleyip püsleyip iyi eğlenceler dileyerek doğumgünü partisine göndermiş birini görsem ya da duysam kıçımla gülüyorum. Yakın zamanda doğumgünüm var ve bana insanın sanki çok ulvi bir görevi yerine getirmek için gelmiş gibi kendi dünyaya gelişini kutlaması da komik geldiğinden kutlama değil de arkadaşlar arasında bahanesi olan bir toplaşma falan yaparsam sevgilisi olup da getirmeyenin yüzüne gülücem, şimdiden söyliyim. Ama getirirse de "adını söyleyince bakıyor mu" deneyi yapmayacağıma dair umut dolu vaatler verebilirim. eheuheuehu

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder